DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Na prodej

  

K PRODEJI NABÍZÍME POUZE NAŠE VLASTNÍ ODCHOVY​

Aktuálně nemáme žádné želvičky NA PRODEJ

 


 

S výběrem druhu a se způsobem chovu rádi poradíme.

Každá želvička má Cites - registrační list a vyjímku z prodeje a obdržíte i kupní smlouvu

Po dohodě  lze zdarma zavézt do Prahy na Černý Most. Jsme od Poděbrad.

Pokud si nevíte rady, jaký druh želvičky je pro vás vhodný, kontaktujte nás, poradíme smiley

I veškeré další informace vám rádi sdělíme emailem , přes FB či telefonicky smiley

                      Želva zelenavá                                        Želva vroubená                                           Želva žlutohnědá

 

Úvaha před pořízením první želvičky rodu testudo

Já osobně jsem svou první želvičku nabyla velmi impulzivním nákupem v roce 2001 v tehdy ještě stojící hale Brumlovky, takže to spíš vypadá že jsem ta poslední co může radit. Přesto doporučuji si přečíst těchto pár řádků :-)

Koupi želvičky předem dobře promyslete, želvy se dožívají poměrně vysokého věku, takže je dost dobře možné, že se stanou "předmětem" dědictví :-) Pokud ji pořizujete svým dětem může se stát že je časem omrzí, popřípadě děti odejdou na studia a Vy se musete o želvíka postarat sami. Na druhou stranu péči o želvu zvládnou s menší pomocí rodičů i malé děti a želvička se jim může stát velkým koníčkem a doživotním kamarádem smiley

Investice při nákupu želvy není jediná částka kterou budete k jejímu chovu potřebovat. Pravděpodobně jí budete pořizovat terárium, a zodpovědný chovatel utratí i nějaký ten peníz za náhradní zdroj UV záření. Také bude po čase ku prospěchu svého svěřence řešit kde a jak želvu uložit k zimnímu spánku. Želvu totiž nelze chovat na podlaze, tak jak to například někteří lidé mají zažito ze seriálu Rodinka, ani v něčem tak malém,že se želva sotva otočí a bez zdroje tepla, tak jak se to objevuje ve stejnojmenném novém pokračování seriálu. Želvy jsou velmi odolná zvířata, s takovouto péčí by statečně trpěly spoustu let až do svého úhynu.

Také bych chtěla poprosit, nepořizujte si jednu želvičku, ale pokud je to jen trochu ve Vašich možnostech pořiďtě si rovnou dvě. Želvy v přírodě také žijí ve skupinách a ne jako samotáři. Ze své zkušenosti mohu říct že více želviček pohromadě prospívá lépe než jeden izolovaný jedinec. Lépe se adaptují na nové prostředí a lépe přijímají potravu. Želva sice ocení Vaši pozornost, bude reagovat na Váš příchod, naučí se papat z ruky, ale želvího partnera či partnerku ji nenahradíte.

Dále je potřeba zauvažovat pokud máte v rodině psa, zda budete schopni zajistit aby nedošlo k napadení či dokonce pozření želvičky psem. Toto bohužel není nic vyjímečného, někteří psi si želv téměř nevšímají, někteří je, byť na to nemusí vypadat považují za potravu. Naše kočky i pes nejeví naštěstí o naše želví svěřence větší zájem.

V neposlední řadě je u želv věnovat pozornost tomu že se jedná o chráněné zvíře spadající do CITES, takže je nutno aby byla každá svým majitelem zaregistrována u místopříslušného úřadu. K tomu je zapotřebí registační list a doklad o nabytí ( paragon či kupní smlouva), toto musíte obdržet při zakoupení želvičky.

Účelem těchto řádků nebylo rozhodně nikoho odrazovat od pořízení želvičky, ale spíše přiblížit co vše její chov obnáší, tak abyste pak nebyli nemile zaskočeni a želvička či želvičky Vám mohli činit radost po dlouhá léta :-)

Mně osobně se chov želv stal mým velkým koníčkem, který mi přináší mnoho radosti. A přála bych každému zažít ten pocit, když ze želvičky o velikosti dvacetikoruny vyroste díky dobré péči želva, která se stane vděčným kamarádem a ozdobou zahrady :-)  Nebo když z vajíček vykoukne první želví hlavička :-) Také jsem díky společným zájmům poznala spousta prima lidí. Také jsem členem Klubu chovatelů želv, jehož semináře jsou bezesporu vždy přínosem. A především poznala svého partnera, také želvaře, takže z mých a jeho svěřenců se staly prostě  " naše želvy " :-)heart

 

Jana